logo imiennik top - grafika przewodnia  
  Data: 19.01.2018   |   1 osoba jest online w serwisie!
Życzenia świąteczne na e-zyczenia.pl!
Szukaj:
Przedłużanie rzęs - Gdynia
::DARMOWE KONTO BANKOWE 
::aforyzmy, cytaty 
::przysłowia chińskie 
::aforyzmy starożytne 
::aforyzmy współczesne 
::prawa Murphy'ego 
::kalendarz 
::chiński kalendarz 
::związki partnerskie 
::rozrywka 
::NAUKA CHIŃSKIEGO 
::BRAMKA SMS 
::NAJLEPSZE GADŻETY 
::imiennik 
::imiona ludzi 
::sennik 
::znaki zodiaku 
::sny 
::zdrowie 
::joga 
::muzyka relaksacyjna 
::zioła 

CHIŃSKI KALENDARZ

rok 2018 jest rokiem:
psa

:: POLEĆ NAS ZNAJOMYM ::

Jeżeli uważasz, że nasza strona może zainteresować twoich znajomych, to poleć nas wpisując poniżej adres e-mail wybranej osoby i zatwierdź klawiszem [ENTER]:
Poleca:

Chińskie przysłowia...

Ke Zhou Qiu Jian

Ke w tonie czwartym znaczy po polsku wycinać, Zhou w tonie pierwszym znaczy statek, Qiu w tonie drugim znaczy poszukać, Jian w tonie czwartym znaczy miecz.

Powiedzenie pochodzi z historii zanotowanej w starożytnej księdze Lv Shi Chun Qiu, która mówi o tym, że w królestwie Chu był taki człowiek, który podczas przepływania rzeką zgubił w niej miecz. Od razu zaznaczył miejsce na statku, i powiedział do siebie: zapamiętaj, stąd spadł mi miecz. Kiedy statek dojechał na drugą stronę rzeki i zatrzymał się, ten człowiek spokojnie wysiad ze statku i skoczył do wody, zaczął szukać miecza według zaznaczonego przez niego znaku na boku statku. Ale statek odpłynął już daleko od miejsca, gdzie spadł mu miecz, a miecz nie płynął razem ze statkiem. Jak więc można znaleźć ten miecz? Z tej właśnie historii pochodzi powiedzenie Ke Zhou Qiu Jian, czyli znaczenie znaku na statku w celu znalezienia wrzuconego do rzeki miecza.

Obecnie powiedzenie to cytuje się w nowej sytuacji podczas gdy człowiek postępuje dalej według starego sposobu myślenia, to dojdzie z pewnością wtedy do skutku tak samo jak podczas znaczenia znaku na statku w celu znalezienia wrzuconego do rzeki miecza.
PARTNER: Toys4boysPARTNER: CHINA RADIO


AKTUALNY ZNAK ZODIAKU()
. - .

PWW24  | Punkty całodobowe  | ustaw stronę jako startową  | prywatność