logo imiennik top - grafika przewodnia  
  Data: 22.11.2017   |   1 osoba jest online w serwisie!
Życzenia świąteczne na e-zyczenia.pl!
Szukaj:
Przedłużanie rzęs - Gdynia
::DARMOWE KONTO BANKOWE 
::kalendarz 
::chiński kalendarz 
::związki partnerskie 
::aforyzmy, cytaty 
::przysłowia chińskie 
::aforyzmy starożytne 
::aforyzmy współczesne 
::prawa Murphy'ego 
::imiennik 
::imiona ludzi 
::rozrywka 
::NAUKA CHIŃSKIEGO 
::BRAMKA SMS 
::NAJLEPSZE GADŻETY 
::sennik 
::znaki zodiaku 
::sny 
::zdrowie 
::joga 
::muzyka relaksacyjna 
::zioła 

CHIŃSKI KALENDARZ

rok 2017 jest rokiem:
koguta

:: POLEĆ NAS ZNAJOMYM ::

Jeżeli uważasz, że nasza strona może zainteresować twoich znajomych, to poleć nas wpisując poniżej adres e-mail wybranej osoby i zatwierdź klawiszem [ENTER]:
Poleca:

Chińskie przysłowia...

Kai Tian Pi Di

Kai Tian Pi Di, te powiedzenie znaczy po polsku otwieranie nieba i kształtowanie ziemi, ludzie kiedyś będą chwalić - chwalą projektowanie i wykonywanie wielkiego dzieła. Kai znaczy po polsku otworzyć, Tian znaczy - niebo, pi znaczy - utorować, kształtować, di znaczy - ziemia.

Powiedzenie Kai Tian Pi Di pochodzi z popularnej legendy ludowej Chin, która mówi o tym, że dawno dawno temu na początku świat wyglądał na jajko, nie było ani nieba,ani ziemii. W tym jajku urodził się twórca świata Pan Gu. Po upływie 18 tysięcy lat Pan Gu zaczął ruszać się w tym jajku, w końcu jajko zostało przełamane przez Pana Gu. Po rozbiciu jajka białko przemieniło się w czyste i lekkie powietrze, które podnosiło się powoli do góry i w końcu stało się niebem. A żółtko zmieniło się w czarną i ciężką ziemię, która spadała powoli w dół i stała się ziemią.

Na początku niebo i ziemia były bardzo bliskie, Pan Gu stał między nimi, głową w niebie, a nogami na ziemi,starał się podnosić coraz wyżej niebo. Od tego czasu niebo podnosiło się codziennie do góry o tyle, o ile Pan Gu rósł, jednocześnie ziemia stawała się coraz głębsza.

Znowu po upływie 18 tysięcy lat niebo było już dosyć wysoko i przestało podnosić się, a ziemia - dosyć gruba i przestała pogłębiać się. Pan Gu nie musiał już potrzymać nieba, więc do tej chwili Pan Gu wykonał trudne zadanie otwierania nieba i kształtowania ziemi. Pan Gu upadł i umarł.

Po śmierci Pana Gu, jego oddech stał się wiatrem i obłokiem, jego głos przemienił się w grzmot, a jego oczy - w słońce i księżyc, jego członki i ciało - w góry i doliny, jego krew - w jeziora i rzeki, jego kości - w drogi, jego pot i łzy - w deszcz i rosę. Czyli całe swoje życie i ciało pan Gu podarował aby stworzyć osobiście świat.

To była ta piękna legenda o Pan Gu. A poźniej ludzie powiążą tę legendę z powiedzenie otwierania i nieba i kształtowanie ziemi, kiedy będą chwalić projektowanie i wykonywanie wielkiego dzieła.
PARTNER: Toys4boysPARTNER: CHINA RADIO


AKTUALNY ZNAK ZODIAKU()
. - .

PWW24  | Punkty całodobowe  | ustaw stronę jako startową  | prywatność