logo imiennik top - grafika przewodnia  
  Data: 19.01.2018   |   1 osoba jest online w serwisie!
Życzenia świąteczne na e-zyczenia.pl!
Szukaj:
Przedłużanie rzęs - Gdynia
::DARMOWE KONTO BANKOWE 
::kalendarz 
::chiński kalendarz 
::związki partnerskie 
::aforyzmy, cytaty 
::przysłowia chińskie 
::aforyzmy starożytne 
::aforyzmy współczesne 
::prawa Murphy'ego 
::rozrywka 
::NAUKA CHIŃSKIEGO 
::BRAMKA SMS 
::NAJLEPSZE GADŻETY 
::imiennik 
::imiona ludzi 
::sennik 
::znaki zodiaku 
::sny 
::zdrowie 
::joga 
::muzyka relaksacyjna 
::zioła 

CHIŃSKI KALENDARZ

rok 2018 jest rokiem:
psa

:: POLEĆ NAS ZNAJOMYM ::

Jeżeli uważasz, że nasza strona może zainteresować twoich znajomych, to poleć nas wpisując poniżej adres e-mail wybranej osoby i zatwierdź klawiszem [ENTER]:
Poleca:

Chińskie przysłowia...

Jin Shang Tian Hua

Jin znaczy po polsku Jedwab, Shang to przyimek i znaczy tutaj "do czegoś", Tian znaczy dodać, a Hua to kwiat. Jin Shang Tian Hua oznacza dodawanie kwiatów do jedwabiu, czyli uczynić piękną rzecz jeszcze piękniejszą.

Przysłowie to cytowane było w starożytnych Chinach przez poetów i pisarzy w swoich utworach. Np. poeta Wang Anshi z dynastii Song (960 - 1279 n.e.) napisał w swoim utworze Jishi: piękny głos śpiewa na przyjęciu tak jak dodawanie kwiatu do jedwabiu. Drugi poeta z tej samej dynastii Song Huan Tingjian w swoich wierszach cytował również to przysłowie.

W chińskiej klasycznej powieści Shuihu (t.z.: nad jeziorem) autor cytował także to przysłowie, w czasie gdy bohaterowie tej powieści spotkali się w jednej sali, jeden z nich powiedział z radością, że dzisiaj wielu bohaterów spotyka się tutaj aby pomagać sobie wzajemnie, to przypomina przysłowie: Dodawanie kwiatów do jedwabiu.

Kiedy mówimy o przysłowiu Jin Shang tian Hua, to przypomina nam się często drugie przysłowie Xue Zhong Song Tan, które mówi o przynoszeniu węgla podczas padania śniegu. Xue znaczy po polsku: śnieg, Zhong - podczas, Song - przynoszenie, a Tan to węgiel. Na przykład znany pisarz dynastii Qing (1616 - 1911 n.e.) Li Yu napisał w swej sztuce: na tym świecie stosunki między ludźmi są tak chłodne, że lubią tylko dodawać kwiaty do pięknego jedwabiu a nie chcą przynosić węgla biednym podczas padania śniegu.
PARTNER: Toys4boysPARTNER: CHINA RADIO


AKTUALNY ZNAK ZODIAKU()
. - .

PWW24  | Punkty całodobowe  | ustaw stronę jako startową  | prywatność