logo imiennik top - grafika przewodnia  
  Data: 19.01.2018   |   1 osoba jest online w serwisie!
Życzenia świąteczne na e-zyczenia.pl!
Szukaj:
Przedłużanie rzęs - Gdynia
::DARMOWE KONTO BANKOWE 
::aforyzmy, cytaty 
::przysłowia chińskie 
::aforyzmy starożytne 
::aforyzmy współczesne 
::prawa Murphy'ego 
::kalendarz 
::chiński kalendarz 
::związki partnerskie 
::rozrywka 
::NAUKA CHIŃSKIEGO 
::BRAMKA SMS 
::NAJLEPSZE GADŻETY 
::imiennik 
::imiona ludzi 
::sennik 
::znaki zodiaku 
::sny 
::zdrowie 
::joga 
::muzyka relaksacyjna 
::zioła 

CHIŃSKI KALENDARZ

rok 2018 jest rokiem:
psa

:: POLEĆ NAS ZNAJOMYM ::

Jeżeli uważasz, że nasza strona może zainteresować twoich znajomych, to poleć nas wpisując poniżej adres e-mail wybranej osoby i zatwierdź klawiszem [ENTER]:
Poleca:

Chińskie przysłowia...

Da Cao Jing She

Da Cao Jing She: Da wymieniane w tonie trzecim znaczy po polsku bić, Cao wymieniane w tonie trzecim znaczy trwa, Jing wymieniane w tonie pierwszym znaczy przestraszyć, She wymiane w tonie drugim znaczy po polsku wąż.

Powiedzenie to pochodzi z dynastii Tang (618 - 907 r. naszej ery). Historia jego powstania była taka: W owym czasie szef powiatu Dangtu, który nazywał się Wang Lu, był on skorumpowany, więc miał dużo pieniędzy. Jego służący również byli chciwi, naśladując szefa powiatu uciskali i wyzyskiwali mieszkańców tego powiatu. Mieszkańcy powiatu byli bardzo niezadowoleni.

Pewnego dnia podczas gdy Wang Lu rozpatrywał dokumenty, zauważył oskarżenie podpisane wspólnie przez wiele osób skierowane przeciwko jego sekretarzowi. W tym oskarżeniu wymieniono dokładnie fakty i dowody naruszenia przepisów przez tego sekretarza, które były związane również z tym szefem powiatu. Rozpatrując to oskarżenie Wang Lu był przestraszony. Myślał sobie: nie dobrze. To jest niebezpieczne. W przyszłości muszę być ostrożny, dobrze stało się, że oskarżenie to wpadło do mojej ręki.

Następnie napisał on parę słów na tym dokumencie: Da Cao Jing She, to znaczy po polsku: przy potrząsaniu trawy, przestraszony został wąż. Czyli oskarżenie skierowane do sekretarza, jednocześnie przestraszyło szefa powiatu. Powiedzenie Da Cao Jing She na początku oznaczało, że oskarżenie kogoś przestraszy drugiego związanego z tym pierwszym.

Później powiedzenie to nabrało trochę innego znaczenia, które mówi, że tajemnica jest znana drugiej stronie, która zaczęła zachowywać ostrożność. Np. policja planuje aresztować przestępcę, ale jednak przestępca dowiedział się o planach policji i schował się lub uciekł. Teraz krótko wspominamy te powiedzenie Da Cao Jing She.
PARTNER: Toys4boysPARTNER: CHINA RADIO


AKTUALNY ZNAK ZODIAKU()
. - .

PWW24  | Punkty całodobowe  | ustaw stronę jako startową  | prywatność